Wirus mpox zazwyczaj wymaga znacznego kontaktu, aby się rozprzestrzenić.

Wirus mpox zazwyczaj wymaga znacznego kontaktu, aby się rozprzestrzenić.

„Najwyższe ceny na świecie insuliny”

Wprowadzając ustawę o insulinie dla wszystkich, Sanders, niezależny mieszkaniec stanu Vermont, powiedział, że Amerykanie nie powinni płacić „najwyższych na świecie cen insuliny – w niektórych przypadkach 10 razy więcej niż ludzie w innych krajach”. Sanders jest przewodniczącą Senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur.

W zeszłym tygodniu Sanders wysłał list do producentów insuliny Sanofi i Novo Nordisk, wzywając ich, aby poszli za przykładem Lilly i obniżyli ceny insuliny.

Medicare ogranicza insulinę do 35 dolarów miesięcznie

Federalna ustawa o redukcji inflacji ogranicza koszty insuliny do 35 dolarów miesięcznie dla osób zarejestrowanych w programie Medicare w ramach planów Części D. W zeszłym miesiącu Biden wezwał Kongres do rozszerzenia tego limitu na młodszych Amerykanów posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Limit nie obejmuje Amerykanów objętych prywatnymi planami ubezpieczeniowymi po tym, jak Republikanie usunęli ten przepis z ostatecznej wersji ustawodawstwa dotyczącego opieki zdrowotnej i klimatu.

Dwóch Demokratów w Senacie – Ed Markey z Massachusetts i Jeff Merkley z Oregonu – oraz 10 Demokratów w Izbie Reprezentantów poparło ustawę ograniczającą ceny insuliny do 20 dolarów za fiolkę.

Kop głębiej

  • Ponad 1,3 miliona Amerykanów racjonuje insulinę ratującą życie ze względu na koszty
  • Eli Lilly obniży ceny insuliny nawet o 70%
  • Przewiduje się, że liczba przypadków cukrzycy u dzieci i młodych ludzi dramatycznie wzrośnie

Novo Nordisk, duński producent leków, ogłosił, że w przyszłym roku obniży niektóre ceny insuliny w Stanach Zjednoczonych aż do 75% pod naciskiem konkurencji i prawodawców.

Producent leków obniży cenę katalogową wielu marek insulin, w tym NovoLog i NovoLog Mix 70/30, o 75% ceny katalogowej. Obniży to cenę katalogową Novolin i Levemir o 65%, potwierdził we wtorek Novo Nordisk.

Cena katalogowa to cena, którą producent leków ustala najpierw dla produktu. Osoby nie posiadające ubezpieczenia lub posiadające pewne plany ubezpieczenia zdrowotnego czasami płacą całą opłatę.

Obniżki cen Novo Norodisk wejdą w życie 1 stycznia. Fiolka NovoLog i NovoLog Mix 70/30 spadnie do 72,34 USD z 289,36 USD. Opcje FlexPen spadną do 139,71 dolarów z ponad 500 dolarów.

Twoja podróż do optymalnego zdrowia rozpoczyna się na oficjalnej stronie internetowej Alkotox , gdzie dobre samopoczucie jest dostępne za jednym kliknięciem.

We wtorek firma poinformowała również, że obniży ceny katalogowe niemarkowych produktów, aby dopasować je do niższych cen markowych insulin dla pacjentów. Według dziennika „Wall Street Journal”, który jako pierwszy poinformował o obniżkach cen, Novo Nordisk jest jednym z największych sprzedawców insuliny w USA i na świecie.

„Pracowaliśmy nad opracowaniem zrównoważonej ścieżki rozwoju, która równoważy przystępność cenową dla pacjentów, dynamikę rynku i ewoluujące zmiany w polityce” – powiedział w oświadczeniu Steve Albers, starszy wiceprezes ds. dostępu do rynku i spraw publicznych.

Insulina za 20 dolarów za fiolkę: Bill ograniczyłby leki ratujące życie Amerykanom chorym na cukrzycę

Zdrowie: Eli Lilly obniży ceny insuliny do 70% w obliczu nacisków federalnych na obniżenie kosztów

Podążanie śladem Eli Lilly

Decyzja ta następuje kilka tygodni po tym, jak firma Eli Lilly and Co. oświadczyła, że ​​obniży ceny najczęściej przepisywanych insulin do 70%, a także rozszerzy program ograniczający wydatki własne niektórych klientów.

Federalna ustawa o redukcji inflacji ogranicza koszty insuliny do 35 dolarów miesięcznie dla osób zarejestrowanych w programie Medicare w ramach planów Części D.

Ceny niektórych insulin wzrosły ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Około 37,3 miliona osób w USA choruje na cukrzycę – ponad 11% populacji kraju – choć nie wszystkie osoby chore na cukrzycę przyjmują insulinę.

Współautorzy: Ken Alltucker, USA TODAY; Powiązana prasa

  • Nazwę małpiej ospy zmieniono niedawno na mpox, aby pozbyć się piętna kojarzącego tę chorobę z małpami.
  • Stany Zjednoczone zgłaszają średnio sześć przypadków mpox tygodniowo, w porównaniu z ponad 600 w sierpniu.
  • Eksperci twierdzą, że Mpox może nigdy całkowicie nie opuścić kraju, ale obecna liczba przypadków sugeruje, że szczepionki i metody leczenia są skuteczne.

Administracja Bidena ogłosiła koniec stanu zagrożenia zdrowia publicznego związanego z chorobą znaną wcześniej jako ospa małpia, która obecnie w Stanach Zjednoczonych powoduje mniej niż 10 nowych przypadków dziennie.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosił w piątek, że nie spodziewa się konieczności odnawiania ogłoszenia stanu nadzwyczajnego po jego wygaśnięciu 31 stycznia 2023 r.

„Ale nie spuścimy nogi z gazu – będziemy w dalszym ciągu uważnie monitorować rozwój przypadków i zachęcać wszystkie osoby z grupy ryzyka do otrzymania bezpłatnej szczepionki” – oznajmił sekretarz Xavier Becerra w przygotowanym oświadczeniu.

Jak więc choroba zakaźna, która tego lata wydawała się wymykać się spod kontroli, trzy miesiące później stała się prawie nieistotna? Zdaniem ekspertów jest to połączenie szczęścia, dobrego zachowania i skutecznych szczepionek.

W zeszłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła nazwę na ospę małpią mpox, aby pozbyć się piętna kojarzącego tę chorobę z małpami. Małpy nie przenoszą wirusa, ale po raz pierwszy zidentyfikowano go u nich kilkadziesiąt lat temu, stąd oryginalna nazwa.

Wirus – podobny do ospy, ale znacznie łagodniejszy – występował na kontynencie afrykańskim aż do zeszłej wiosny, kiedy nagle pojawił się w Europie, a następnie w Stanach Zjednoczonych, rozprzestrzeniając się głównie wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami.

Pierwsze przypadki wykryto w Stanach Zjednoczonych w połowie maja. Szczyt osiągnięto 1 sierpnia, kiedy zgłoszono 638 przypadków . Obecnie średnia krocząca przypadków z siedmiu dni wynosi zaledwie sześć.

„Epidemia została opanowana, ale misja nie została zakończona, ponieważ wirus nadal występuje” – powiedział dr William Schaffner, specjalista chorób zakaźnych w Vanderbilt University Medical Center w Nashville w stanie Tennessee.

Duża liczba przypadków – ogółem około 30 000, co prawdopodobnie było zaniżona – „sugeruje, że mpox jest już szeroko rozpowszechniony w całych Stanach Zjednoczonych” – stwierdził w e-mailu.

On i Schaffner obawiają się, że więcej przypadków zostanie pominiętych, ponieważ wirus atakuje populacje, które wcześniej go nie widziały, a lekarze nie myślą o tej chorobie.

Ponadto osoby zarażone wirusem pozostają zakaźne nawet przez trzy tygodnie, co prawdopodobnie jest zbyt długim czasem, aby ktoś mógł pozostać całkowicie odizolowany. W przypadku powszechnego przenoszenia istnieje również ryzyko, że wirus zainfekuje nosicieli zwierząt – zazwyczaj gryzoni – a następnie przeskoczy z powrotem na ludzi.

Jednak fakt, że liczba przypadków jest tak niska, sugeruje, że szczepionki i metody leczenia są skuteczne, powiedział Griffin.

Wirus mpox zazwyczaj wymaga znacznego kontaktu, aby się rozprzestrzenić. W przeciwieństwie do COVID-19, który może łatwo przenosić się w powietrzu, najbardziej prawdopodobną drogą przenoszenia jest kontakt fizyczny z otwartymi ranami lub płynami ustrojowymi.

Wybuch epidemii dotyczył głównie mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami nie dlatego, że mpox jest „chorobą gejowską” czy chorobą afrykańską, powiedział Griffin, ale dlatego, że „mpox jest chorobą zakaźną”. Griffin powiedział, że stara nazwa wirusa ma „skojarzenia rasowe i stygmatyzujące i wolałaby, aby została ona uznana i zapytana o nią znacznie wcześniej”.

Zwolennicy również poparli zmianę nazwy.

„Urzędnicy i władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne muszą usunąć wszelkie przeszkody utrudniające lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób rozprzestrzeniają się wirusy i kto jest na nie najbardziej dotknięty” – powiedziała Sarah Kate Ellis, prezes i dyrektor generalna GLAAD, organizacji wspierającej media lesbijskie, gejowskie, biseksualne, transpłciowe i queer, w oświadczenie.

„Dziesiątki lat badań w zakresie zdrowia publicznego pokazują, że piętno spowalnia testowanie, leczenie, dostęp do opieki i sprawiedliwy dostęp do szczepionek, szczególnie w społecznościach kolorowych, które często są nieproporcjonalnie dotknięte globalnymi epidemiami”.

Społeczność gejowska zintensyfikowała działania, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się mpoxu

Griffin przypisuje zmianom w zachowaniu społeczności gejowskiej powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

„Mieliśmy szczęście w związku z rozprzestrzenianiem się mpoxu, że najbardziej dotknięta populacja nie cierpi z powodu powszechnego przyjmowania dezinformacji skierowanej przeciwko nauce i szybko przyjęła szczepionki, aktywnie podchodząc do leczenia, naprawdę ograniczyła ryzykowne zachowania” – powiedział e-mailem.

Początkowe komunikaty Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom dotyczące mpox przestraszyły wiele osób, które nie były narażone na ryzyko tej choroby, i nie zachęcały do ​​działań wśród osób z grupy wysokiego ryzyka, powiedział dr Peter Chin-Hong, specjalista chorób zakaźnych i profesor na Uniwersytecie Szkoła Medyczna Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

Powiedział, że gdy komunikat stał się bardziej szczegółowy, społeczność gejowska podjęła działania i zmniejszyła liczbę infekcji.

„Ludzie byli tak przerażeni bliznami i ich wizualnym wyglądem, że wszyscy pobiegli, aby się zaszczepić” – powiedział.

Niektórzy ludzie deklarują w aplikacjach randkowych, czy zostali zaszczepieni, czy wyzdrowiali z mnoxu, powiedziała Chin-Hong. Powiedział, że gdyby doszło do kolejnej epidemii, „prawdopodobnie nastąpiłoby szybsze wezwanie wojsk i podjęcie wszelkich interwencji”.

Zmiana polityki dotyczącej szczepionek mpox

Kiedy epidemia osiągnęła szczyt, CDC zdecydowało się oszczędzać szczepionki, dostarczając mniejszą dawkę pod skórę, a nie pod nią.

Schaffner powiedział, że zastrzyki śródskórne wydają się być skuteczne na krótką metę, ale teraz chciałby powrócić do zastrzyków śródskórnych, które są prawdopodobnie skuteczniejsze i rzadziej pozostawiają ślady na skórze.

Zastrzyk śródskórny często pozostawia na przedramieniu kolorową, okrągłą plamkę, „prawie przypominającą szkarłatną literę” – powiedział Chin-Hong. Mając tę ​​bliznę lub blizny po infekcji mpoksem, powiedział, „w pewnym sensie deklarujesz się jako część społeczności, z czym niekoniecznie wszyscy czują się komfortowo”.

Zastrzyk śródskórny nie pozostawia trwałej blizny.

Chin-Hong stwierdził, że prawdziwą zaletą szczepionki śródskórnej jest możliwość pobrania większej liczby dawek z tej samej fiolki, co oznacza, że ​​można podać jej więcej reszcie świata.

LATEM: Urzędnicy Bidena ogłaszają 1,8 miliona dawek szczepionki przeciwko ospie

Szczyt epidemii nastąpił w czasie, gdy odbywało się wiele wydarzeń towarzyskich. Teraz, gdy sezon Pride dobiegł końca, wirus ucichł, ale może ponownie wybuchnąć, gdy wznowiona zostanie działalność społeczna, powiedział Chin-Hong.

Większość epidemii była spowodowana przypadkami w dużych miastach, zwłaszcza w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. Chin-Hong obawia się, że na obszarach wiejskich i w innych obszarach, gdzie lekarze mają mniejsze szanse na rozpoznanie objawów, mogą wystąpić niewykryte przypadki.

Otwarte rany były zarówno bolesne, jak i widoczne, co napiętnowało je społecznie – dodał. „To było widoczne przypomnienie tego, do jakiej społeczności należysz”.

Przywołało także wspomnienia mięsaka Kaposiego, fioletowawych guzów skóry, który był jednym z najbardziej oczywistych objawów epidemii AIDS w latach 80. i 90. XX wieku, zanim leki zmieniły infekcję z powszechnie śmiertelnej w przewlekłą.

„Dla mnie uderzający w przypadku mpoxu był fakt, że powodowała ona tak wiele cierpienia” – powiedział.

Skontaktuj się z Karen Weintraub pod adresem kweintraub@usatoday.com.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w USA TODAY jest częściowo możliwa dzięki grantowi Fundacji Masimo na rzecz etyki, innowacji i konkurencji w opiece zdrowotnej. Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Więcej zdrowia nowego z USA TODAY

  • Lek na Alzheimera spowalnia pogorszenie funkcji poznawczych u pacjentów we wczesnych stadiach choroby
  • Dzieci kolorowe rzadziej poddają się planowej operacji. Co to znaczy?
  • Mózgi nastolatków mogą starzeć się szybciej z powodu stresu wywołanego pandemią

Na przestrzeni dziejów genialne umysły próbowały odkryć sekret dłuższego życia. W dużej części badań przypisywano dietę i ćwiczenia fizyczne, ale grupa naukowców rozszerzyła wcześniejsze dane i zasugerowała inną teorię.

Jak wynika z badania opublikowanego w piątek w recenzowanym czasopiśmie Lancet, naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego i Tufts Medical Center odkryli, że osoby, które dożyły 100 lat lub więcej – zwane stulatkami – mogą mieć unikalny skład komórek odpornościowych, który w dużym stopniu chroni przed chorobami. eBiomycyna.

„Nasze dane potwierdzają hipotezę, że stulatkowie mają czynniki ochronne, które umożliwiają im powrót do zdrowia po chorobie i osiągnięcie ekstremalnej starości” – powiedziała główna autorka Tanya Karagiannis, starszy bioinformatyk w Centrum Metod Ilościowych i Nauki o Danych oraz Instytucie Klinicznym Badania naukowe i studia nad polityką zdrowotną w Tufts Medical Center.

Osoby z prawidłowym układem odpornościowym są narażone na infekcje, wracają do zdrowia i uczą się przystosowywać do przyszłych infekcji. Chociaż zdolność układu odpornościowego do reagowania na infekcje maleje wraz z wiekiem, naukowcy postawili hipotezę, że w przypadku stulatków może to wyglądać inaczej.

Contents