Teised osariigid ei teatanud kunagi COVID-19 numbritest iga päev.

Teised osariigid ei teatanud kunagi COVID-19 numbritest iga päev.

Ülikooli Mel ja Enid Zuckermani rahvatervise kolledž värbas Frank von Hippeli juhtima oma One Health Research Initiative’i. Von Hippel ütles, et One Healthi uuringud on olulised maailma kõige keerulisemate probleemide lahendamisel.

"Kui töötate millegi nagu haigusökoloogia ja pandeemiate ennetamise kallal, vajate inimesi, kellel on teadmised paljudest erinevatest valdkondadest," ütles ta.

Von Hippel kordas, et rasked probleemid, millega maailm täna silmitsi seisab, on liiga keerulised, et neid saaks lahendada vaid üks valdkond, selleks on vaja interdistsiplinaarseid partnereid, kuhu tulebki One Healthi valdkond.

„Meil on see bioloogilise mitmekesisuse kriis, kliimamuutuste kriis, biosfääri saastumine, nii palju probleeme, mis on planeedi ja inimkonna jaoks eksistentsiaalsed probleemid. Vajame inimesi, kes on optimistlikud ja probleemide lahendajad, et tulla kokku ja neid probleeme lahendada,“ ütles von Hippel.

Arizona lõunaosa kajastust saidil azcentral.com ja Arizona vabariigis rahastab mittetulundusühing Report for America koostöös Vabariigiga.

Võtke reporteriga ühendust aadressil sarah.lapidus@gannett.com .

Taastage oma iseseisvus ja mugavus meie ühise tugilisandiga. Proovige seda kohe aadressil https://hondrostrong-website.com/et/ !

Toetage kohalikku ajakirjandust. Liituge saidiga azcentral.com juba täna.

Haiglaandmete vähenemine on tänavu juba teine ​​kord, kui osariigi tervishoiuosakond on muutnud oma COVID-19 armatuurlauale postitatavat teavet.

Peaaegu kaks aastat postitas osariik armatuurlaua värskendusi iga päev, kuid lõpetas 26. veebruaril ja läks selle asemel üle iganädalasele aruandlusele. Osariigi ametnikud ütlesid, et kuna COVID-19 mõõdikud langesid, oli õige ajastus igapäevaselt aruandluselt iganädalasele üleminekuks.

Samuti on iganädalane aruandlus kooskõlas sellega, kuidas Arizona juba teatab teistest nakkushaigustest ja võimaldab suuremat järjepidevust, ütlesid osariigi ametnikud veebruaris.

Oleku armatuurlauda peaks värskendama kord nädalas. 6. aprillil uusi haiglate numbreid ei lisatud, kuigi sel nädalal taastatakse vähemalt üks haigla meede – haiglate võimsus – eeldatavasti piiratumal viisil, kasutades aruandlusstiimuleid Arizona tervishoiukulude piiramise süsteemiga, mis on Arizona Medicaidi programm. .

Kolm olulist haigla mõõdikut on aidanud Arizonal hinnata COVID-19 tõsidust kogu pandeemia ajal: haiglavoodite täituvus kogu osariigis; COVID-19 patsientide arv ja tase Arizona haiglates, sealhulgas intensiivraviosakonna voodid ja kiirabi külastused; ning saadaolevate ja kasutatavate ventilaatorite arv.

"Hädaolukorra väljakuulutamise lõppedes ei kehti enam järelevalvekorraldus, mille kaudu see teave ADHS-ile edastati," kirjutas osariigi ajutine tervishoiudirektor Don Herrington 7. aprilli blogipostituses.

Armatuurlaual olev haigla mahutavus on juurdepääsetav armatuurlaual oleva ikooni „Haigla voodikasutus ja saadavus” kaudu. Andmed on aga edaspidi piiratumad kui seni, kuna need ei erista COVID-19 patsientide voodikohtade arvu, ütles Elliott.

On ebaselge, kas kõik osariigi haiglad osalevad AHCCCS-i soodustuste süsteemis, et haiglad jätkaksid oma suutlikkuse andmete esitamist.

Elliott ütles, et riigi tervishoiuosakond saab haigla stiimuliprogrammi AHCCCS andmed. Soodustusprogramm ütleb, et haiglad, kes kohustuvad pidevalt võimsusaruandlust esitama, kvalifitseeruvad diferentseeritud korrigeeritud maksete suurendamiseks 0,25%. Programm nõuab, et haiglad teataksid kasutatavate intensiivravi voodikohtade arvu ja ka kasutatavate statsionaarsete voodikohtade arvu.

"Oleme pühendunud kogu teabe jagamisele, mis meil on, ja see on üks viis, kuidas saame seda jätkata," ütles Elliott.

Kaks muud haiglameedet, mis olid osariigi COVID-19 armatuurlaual olnud – ventilaatori kasutamine ja haiglaravil viibivate COVID-19 patsientide arv – ei tule tagasi, kui armatuurlauda sel nädalal värskendatakse, ütles Elliott.

"See ei ole see, mida AHCCCS on korraldanud haiglatelt saada," ütles Elliott. "Me saame seda, mida nad on saanud osalevatelt haiglatelt, mitte kõigilt haiglatelt – see on haiglavoodite kasutus ja kättesaadavus, statsionaarsed ja intensiivsed osakonna voodid."

Ja haigla mahumõõdik statsionaarsete voodikohtade kasutamise ja kättesaadavuse kohta on "kõikidel põhjustel" ja see ei erine COVID-19 patsientide poolt hõivatud voodikohtade arvust, ütles Elliott.

Elliott ütles, et avalikkusel on endiselt juurdepääs osariigi spetsiifilistele COVID-19 andmetele, sealhulgas haiglaravile . Föderaalse saidi Arizona osariigi COVID-19 profiil on saadaval aadressil: https://healthdata.gov/Community/COVID-19-State-Profile-Report-Arizona/iuqv-5x8z

Pinal County on "keskmise" CDC kogukonna tasandil; ülejäänud AZ on "madal"

Kuigi nad ei edasta enam kõiki oma seireandmeid osariigi tervishoiuosakonnale, peavad Arizona haiglad siiski teatama COVID-19 hospitaliseerimisest föderaalsele aruandlussüsteemile, mida kasutatakse CDC "kogukonna tasandi" süsteemi määramiseks.

Kogukonna tasandil antakse juhiseid selle kohta, kas üldsuse liikmed peaksid muude leevendusmeetmete hulgas kandma siseruumides näomaske. Tase määratakse kindlaks kasutatavate haiglavoodite, haiglaravide ja uute COVID-19 juhtumite arvu põhjal piirkonnas.

Viimase CDC kogukonna värskenduse 7. aprillil hinnati peaaegu kogu USA-s kogukonna tasemel "madalat", mis tähendab, et CDC ei soovita inimestel siseruumides avalikes kohtades maske kanda.

Arizonas hinnati 7. aprilli värskenduse seisuga kõik osariigi 15 maakonnast peale ühe maakonna kogukonna tasemel "madala".

Arizona keskosas asuv Pinali maakond, mis on osariigi rahvaarvult kolmas maakond, sai CDC hinnangu "keskmiseks".

CDC ei soovita enamikul keskmise tasemega maakondade elanikel siseruumides avalikes kohtades näomaske kanda, kuid ütleb, et inimesed, kellel on suur risk haigestuda raskesse haigusse, peaksid rääkima oma tervishoiuteenuse osutajaga, kas nad peavad maski kandma ja võtma muid ettevaatusabinõusid. .

Väike arv maakondi viies osariigis oli 7. aprilli seisuga "kõrgel" kogukonna tasemel, sealhulgas Platte’i maakond Wyomingis, Onondoga, Oswego ja Cayuga maakond New Yorgis ning Carrolli maakond Iowas.

Teatatud juhtude arv on mõnes USA piirkonnas pisut tõusnud, kuid siiani ei ole COVID-19 tõttu haiglaravide arv oluliselt suurenenud.

30. märtsist kuni 5. aprillini sattus COVID-19 haiglaravile keskmiselt 1406 patsienti ööpäevas, mis on 10,3% vähem kui eelmise seitsme päeva keskmine 1567 COVID-19 patsienti päevas. riiklikud andmed näitavad.

Arizonas näitavad föderaalsed HHS-i andmed 30. märtsil lõppenud nädala kohta. Arizonas oli uute COVID-19 patsientide haiglaravi määr USA-s üks madalamaid.

Võtke ühendust tervishoiureporteri Stephanie Innesiga aadressil Stephanie.Innes@gannett.com või numbril 602-444-8369. Jälgi teda Twitteris @stephanieinnes

Iganädalased aruanded avaldatakse kolmapäeviti. Esimene saabub 2. märtsil, mis on kaks aastat päevast, mil osariik alustas esimest korda igapäevast COVID-19 andmete edastamist.

Osariigi tervishoiuametnikud ütlevad, et iganädalane aruandlus on kooskõlas sellega, kuidas Arizona juba teeb aruandlust muude nakkushaiguste kohta, ja võimaldab suuremat järjepidevust. Samuti teevad tervishoiuametnikud rahvatervise otsuseid nädalate, mitte üksikute päevade suundumuste põhjal.

"Andmetes on nii palju erinevusi. Esmaspäeval teatatav näeb välja palju teistsugune kui neljapäeval teatatav. Esmaspäeva või neljapäeva puhul pole midagi erilist; see on vaid osa nende andmete esitamise reaalajas segadusest. see tuleb sisse," ütles Jessica Rigler, kes on osariigi tervishoiuosakonna abidirektor rahvatervise valmisoleku osakonnas.

"Aruandluse tegemine iganädalaselt edasi liikudes silub suure osa sellest erinevusest ja annab andmetele parema järjepidevuse, et suundumusi jälgida."

Erinevalt osariigi COVID-19 armatuurlaual esitatud praegustest andmetest on uutel iganädalastel aruannetel viivitusajad, ütles Rigler. Kolmapäevased aruanded sisaldavad andmeid eelmise nädala kohta, kuid haiglaravi viivitusaeg on kaks nädalat ja surmajuhtumite viivitusaeg kuu.

Sarnased arutelud andmete esitamise sageduse üle toimuvad kogu riigis, kuna juhtumite omikroni tipp näib olevat langustrendis, ütles Rigler.

Osariigi andmed näitavad, et 6. veebruari nädalal oli positiivsete testide protsent 16%. 13. veebruari nädala kohta on see seni 11%. Protsendid kehtivad nüüd kõigi läbiviidud diagnostiliste testide kohta, mitte üksikute testitud isikute kohta. , pärast oleku armatuurlaua muutmist.

Johns Hopkinsi ülikool arvutab Arizona seitsme päeva positiivsete protsentide libisevaks keskmiseks 8,3% reedese seisuga. 5% või vähem positiivsuse määra peetakse heaks võrdlusaluseks, et haiguse levik on kontrolli all.

Ametnike sõnul ei ole andmete edastamise ümberlülitumine märk sellest, et COVID-19 on Arizonast lahkunud.

"Ma ei ütleks, et pandeemia on möödas. Arizonas levib haigus endiselt," ütles Rigler.

Rigler loodab siiski, et Arizona on teel ajale, mil COVID-19 on "endeemiline", mis tähendab, et haiguspuhang ei ole häiriva puhangu tasemel, ehkki endiselt liikvel.

"Võite mõelda millelegi nagu oru palavik, mis on endeemiline või gripp, mis on endeemiline," ütles ta. "Me ei ole veel COVID-iga seal. Me ei tea, milline on praegu USA-s või Arizonas püsiv haigustase. Aga ma arvan, et me oleme selleni jõudmas."

Mõned osariigid annavad endiselt igapäevaseid COVID-19 aruandeid ja teised on üle minemas iganädalastele või muudele perioodilistele värskendustele. Teised osariigid ei teatanud kunagi COVID-19 numbritest iga päev.

Mõned peamised muudatused osariigi COVID-19 armatuurlaual, mis on osa igapäevaselt iganädalasele üleminekust:

  • Kõik andmed kuvatakse nädalapõhiselt, mitte üksikute nädalapäevade alusel. Näiteks epidemioloogilised kõverad joonistatakse 2. märtsil algavaks nädalaks.
  • Kolmapäeviti postitatud värskendused sisaldavad andmeid eelmisel laupäeval lõppenud nädala kohta, mis sarnaneb gripi teatamisega.
  • Haiglaravi andmed kajastavad kahenädalast viivitust aruandluses, mis tähendab, et näiteks 2. märtsil esitatud andmed on kahe eelneva nädala andmed. Sarnaselt on surmajuhtumite puhul sisse ehitatud neljanädalane viivitus.

Võtke reporteriga ühendust aadressil Stephanie.Innes@gannett.com või numbril 602-444-8369. Jälgi teda Twitteris @stephanieinnes .

Toetage kohalikku ajakirjandust. Liituge saidiga azcentral.com juba täna.

Riverside’i maakond jääb California pandeemiapiirangute rangeimale tasemele veel nädalaks, kuna COVID-19 juhtumite arv kogu piirkonnas ja osariigis kasvab.

Riverside’i maakond saab rohkem ettevõtteid uuesti avada alles siis, kui see suudab koronaviiruse levikut märkimisväärselt piirata. Viiruse levik suurenes ka 11 teises maakonnas, mis liikusid osariigi neljatasandilises värvikoodiga taasavamiskavas teisipäeval tagasi. Tõus tuleb talvepühade ja gripihooaja põrkumisel.

Riverside’i maakonna tervishoiuametnikud omistavad juhtumite tõusu privaatsematele pere- ja sõpradekogunemistele. Juhtumid on ka nooremad, eriti 15–30-aastastel inimestel, ütles Riverside’i maakonna tervishoiudirektor Kim Saruwatari teisipäeval toimunud järelevalvenõukogu koosolekul.

Riverside’i maakonna rahvatervise ametniku dr. Cameron Kaiseri sõnul taluvad nooremad inimesed suuremat COVID-19 viiruskoormust ilma haigeks jäämata.

"Meie andmed näitavad, et meie juhtumite määr ja positiivsuse määr kasvab jätkuvalt," ütles Kaiser teisipäeval. "Sel valimistele järgneval nädalal sooviksime, et inimesed leiaksid oma seisukohtade väljendamiseks teisi võimalusi kui kogunevad, olenemata sellest, millised on teie seisukohad."

See on neljas järjestikune nädal, mil Riverside’i maakond kuulub osariigi kõige piiravamale lillale tasemele.

Kolm nädalat tagasi, kui maakond langes esimest korda tagasi lillale tasemele, kinnitati 9,1 uut juhtumit 100 000 maakonna elaniku kohta ja selle positiivsuse määr oli 5,2%.

Riverside’i maakonnas on teisipäevase seisuga 6,7% positiivsus ja 13,3 uut COVID-19 juhtumit päevas 100 000 inimese kohta.